Czym zajmuje się agent nieruchomości?

paź 1, 2019Agent nieruchomości0 komentarzy

Mieszkanie lub dom stanowi jeden z najważniejszych zakupów w życiu. Coraz wyższa wartość nieruchomości sprawia, że ich potencjalna sprzedaż bez fachowej wiedzy na ten temat może oznaczać zarobek niższy o nawet kilka procent wartości! Z tego powodu warto zaczerpnąć rady eksperta – agent nieruchomości wyspecjalizowanego w sprzedaży mieszkań oraz domów.

Czym zajmuje się agent nieruchomości

 

Gotowy na wszystko

Ciężko sprecyzować potencjalnego kupca mieszkania pod kątem charakteru. Można ustalić grupę docelową pod kątem zarobków, wieku lub miejsca zamieszkania, natomiast nie da się przewidzieć niektórych okoliczności w trakcie negocjacji. Właśnie z tego powodu każdy agent nieruchomości powinien dysponować bardzo szerokim arsenałem umiejętności miękkich, którego będzie w stanie użyć w każdym momencie rozmowy. Dar przekonywania i żyłka sprzedawcy to za mało – przy tak znaczącej inwestycji jak zakup mieszkania lub domu potencjalny kupiec musi być przekonany o słuszności swojej decyzji. Agent powinien wykazywać się nie tylko wiedzą na temat danej nieruchomości, ale również empatią i inteligencją emocjonalną.

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie z zyskiem? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Właściwa analiza rynku

Chociaż w teorii rynek nieruchomości cechuje się stabilizacją, to jednak niektóre sytuacje w skali regionalnej lub światowej muszą zmienić strategię potencjalnej sprzedaży. Przykład zeszłorocznej pandemii oraz znaczących ograniczeń i cięć kosztów sprawił, że zakup mieszkań był możliwy, jednak na zupełnie innych warunkach niż jeszcze dwa, czy też trzy lata temu. W znacznie mniejszej skali można zauważyć zmiany cen nieruchomości w zależności od inwestycji poczynionych w okolicy. Dobrym przykładem może być komunikacja miejska i podmiejska. Znacznie większym zainteresowaniem będą cieszyć się domy jednorodzinne na obrzeżach miast położone w małej odległości od połączenia kolejowego z aglomeracją.

Coraz więcej zainteresowanych

Ze względu na znacznie większe możliwości finansowe, stale rośnie liczba osób chętnych do zakupu własnego mieszkania. Warto mieć to na uwadze przy okazji potencjalnej sprzedaży. Wzrost liczby zainteresowanych, podobnie jak przy prawie popytu i podaży, oznacza wzrost wartości mieszkania lub domu. Właściwa ocena potencjału sprzedażowego dają znacznie mocniejszą pozycję negocjacyjną każdemu agentowi nieruchomości, którego zadaniem jest sprzedaż mieszkania lub domu z jak największym zyskiem. Przy rosnącej liczbie osób chcących zakupić nieruchomości, praca agenta może przynieść niebagatelne zyski dla strony sprzedającej.