Jak dobrze sprzedać mieszkanie

paź 1, 2019Sprzedaż nieruchomości0 komentarzy

Sprzedaż mieszkania to wielka sprawa i niewiele osób wie, jak dokładnie się do tego zabrać. Odpowiednie podejście do tematu nie tylko oszczędzi nam nerwów i czasu, ale również sprawi, że uzyskamy takie oferty kupna, które nas interesują. Rynek nieruchomości wciąż się zmienia, dlatego sprawdź, co warto wiedzieć przy sprzedaży mieszkania.

jak dobrze sprzedać mieszkanie

JAk przygotować się na sprzedaż mieszkania lub domu?

Gdy zapadnie decyzja o sprzedaży własnego lokum, na początek warto zastosować kilka kroków przygotowawczych. Po pierwsze, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego właściwie sprzedaję mieszkanie i co mnie interesuje przy sprzedaży. Może to być jej szybki czas, odpowiednia cena lub po prostu chęć pozbycia się nieruchomości bez względu na warunki. Następnie zastanówmy się, jaki kupujący mnie interesuje. Czy zależy nam na osobie, która zapłaci gotówką, czy zakup finansowany z kredytu również wchodzi w grę? Tutaj warto pamiętać, że mało klientów posiada gotówkę, a zakup z kredytu opóźni sprzedaż o ok. 2-3 miesiące. Skróci to natomiast czas szukania kupca, ze względu na przeważającą większość kredytobiorców. Ostatnie pytanie dotyczy zwolnienia nieruchomości. Kiedy mogę się z niej wyprowadzić najwcześniej?

Co daje pomoc pośrednika?

Zdecydowana większość osób, które chcą sprzedać mieszkanie, wybiera pomoc profesjonalistów. Podpisanie z pośrednikiem umowy na wyłączność sprawia, że ten w pełni angażuje się w swoją pracę i promowanie danej oferty. Dodatkowymi plusami są: reprezentowanie sprzedającego, fachowa pomoc przy formalnościach, pełne bezpieczeństwo, oszczędność czasu, negocjacje znacznie wyższych cen, odpowiednie przygotowanie oferty mieszkania przed sprzedażą, poszukiwania dopasowanych do oferty klientów. Zdając się na pomoc pośrednika, sprzedający przerzuca na niego obowiązki i formalności, tym samym może, ale nie musi, jeśli nie chce uczestniczyć we wszystkich etapach sprzedaży.

Szukasz pomocy przy sprzedaży mieszkania? Sprawdź co mamy Ci do zaoferowania!

Jak pokazać potencjał nieruchomości?

Dobrze napisana oferta sprzedaży i odpowiednie zdjęcia to podstawa. Dla kupującego najbardziej liczy się to, jak dana oferta się prezentuje, to właśnie ten element przyciąga uwagę i sprawia, że klient może pozostać na dłużej. Przygotowując ofertę, skup się na potencjale nieruchomości, postaraj się zrobić profesjonalne zdjęcia w dobrej rozdzielczości i aktywnie promuj swoją ofertę w serwisach oraz mediach społecznościowych, aby dotrzeć do jak największej ilości odbiorców.